Вівторок
24.06.2025
16:27
Форма входу
Категорії розділу
Мои статьи [157]
Пошук
Друзі сайту

Територія Арт

Каталог статей

Головна » Статті » Мои статьи

Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота

Корекційно-відновлювальне та розвивальне заняття

«Настрій мого дня»

 

Мета: створення позитивного психологічно­го клімату; навчання дітей розуміння власного   настрою; розвиток почуття колективізму, вміння дружити, співпрацювати з  однолітками, профілактика емоційних негараздів, суїцидальних проявів.

 

Хід заняття:

 

Вправа1  «Давайте привітаємося з Ехо»

 

   Це привітання незвичне, якщо вітаючись назвати ім’я,  то «Ехо» йому відповість лагідно, давайте спробуємо.  

        У коло всі разом ставайте

         І посмішку передавайте .

         На сусіда подивіться

         Та йому ви посміхніться.

         Еху ви ім’я назвіть,

         Руку дружби протягніть.

Отже, кожен називає своє імя, а ми всі разом повторюємо, ніби Ехо.

 

 Аж ось до нас завітало маленьке ведмежатко. Це особ­ливе ведмежа — воно вміє думати. Умка дуже любить навчатися! Але найцікавіше — це його думки, які бу­вають різними.  Інколи вони схожі на святковий феєрверк—яскраві, швидкі, виблискують, гра­ють, літають. Для Умки світ навкруги здається таким різнобарвним! У його голові з'являються прекрасні ідеї—тоді у нього і настрій чудовий. Ведмежатко мріє, щоб ці хвилини ніколи не за­кінчувалися.

    Але не завжди думки схожі на феєрверк. Інколи вони, як океан, спокійні та тихі, світлі, як відображення в чистій і прозорій воді. Коли думки такі, він відчуває себе впевнено й добре. Ведмежа  мріє, щоб так було завжди, щоб душев­ний спокій ніколи його не покидав.

     Та часом Умка почувається дуже погано, навіть бридко. Те, що відбувається з ним, нага­дує щось неприємне й понуре. Тоді його думки схожі на каламутну воду в негоду. Умка нази­ває їх гидкими. У такі хвилини ведмежатко хоче якомога швидше позбутися неприємного ста­ну. Йому хочеться якнайшвидше відчути себе знову щасливим. Але що для цього робити, він не знає. Тому сидить і чекає, чекає, чекає…..?. 

Сюрпризний момент (три склянки з водою)

- Коли Умкі добре, йому все вдається, він усім задоволений і всіх любить. У цей час його настрій схожий на чисту воду, і думки у нього ясні та чисті (показую склянку з чистою водою).

 - Коли йому на думку спадають чудові ідеї, настрій буває прекрасним, радісним, думки стають схожими на салют: вони блищать, пере­ливаються, як вода у цій склянці (кидає у другу склянку блискітки й розмішує їх паличкою).

     Та буває, що йому погано, думки сумні й неприємні. Тоді вони схожі на темну, кала­мутну воду (кидає шматочок глини у третю склянку).

- Чи був у вас колись такий настрій, як в Умки?

- Про що думали?

 

Отже, ми сьогодні на нашому занятті навчимося змінювати настрій, навчимося його регулювати, навчимося змінювати наші думки з негативних на позитивні. Переходимо до 2 вправи.

 

Вправа 2  «Зміна настрою»

 

Діти, для вас наступна вправа. Зараз ви будете виходити до мене, та вибирати собі папірець з назвою того, що вам потрібно показати. Отже, виходимо по двоє до мене.

Перелік завдань.

- нахмуртесь, як... осіння хмара;

- розізліться, як... зла Чарівниця ;

- два баранчики на мосту;

- дитина, у якої відібрали м'яч;

- злякайтесь, як... заєць, що побачив вовка;

 -пташеня, яке випало з гнізда;

 - посміхнутися, як  кіт на сонечку;

- погладьте животик, як  кролик, що з’їв багато моркви

- помахайте крильцями, як закоханий метелик

Питання для обговорення вправи:

- Як ви долали сумний стан?

- Чи потрібно чекати, доки мине поганий настрій?

-  Що треба робити, щоб його покращити ? ( можна: робити добрі справи, дарувати подарунки, погратися з котиком, подивитися по теле­візору веселий мультик, погратися в улюб­лену гру, заспівати веселу пісеньку, послу­хати приємну музику.)

Отже, ви побачили що настрій можливо змінити, як тільки ви того захочете, свої думки можливо змінити самому.

 

Я вам відкрию одне правило:

наш на­стрій залежить від наших думок. Тому, якщо хочеш, щоб у тебе був хороший настрій, думай про хороше!.

 

Ой погляньте, що це? Чорна пляма вискочила з ручки і зробила шкоду.

- Але журитися ми не будемо, ми перетворимо її на добру.

 

 Вправа 3  Малювання на тему  «Чарівне перетворення  Плями»

 

Після виконання малюнків діти розповідають як змінився настрій у Плями? Чому?  Як ви дізнаєтеся, який у неї настрій? (по посмішці).

 

- Ми вже багато знаємо про настрій. Який він буває, і що на протязі

дня в залежності від обставин він змінюється.

Мій настрій зараз схожий на білу пухнасту хмарин­ку.

 

 А ваш настрій на що схожий?

Можливі відповіді: тепле сонечко, пухнасте кошеня, квіткова галявина, лагідне море.

 

 

Вправа 4 Малювання на тему: " Настрій мого дня"

 

   Закрийте очі  і пригадайте який ви мали настрій вранці коли проснулися, йдучи до школи, і зараз.

- На що він був схожий.

- Які кольори мав.

- Спробуйте за допомогою малюнку створити свій настрій.  

 

    Після виконання малюнків діти розповідають, який настрій супроводжував їх на протязі дня.

То яке правило потрібно пам’ятати?

 

Настрій залежить лише від нас!!!

 

Вправа 5 « Релаксація »

Вправа виконується під спокійну музику.

 

Психолог.  Уявіть себе насінням дерева, що дозріває й наприкінці літа падає на землю. Воно поступово йде усе далі в грунт і, нарешті, знаходить своє місце під цією незвичайною ковдрою. Ще тепло, гріє сонце. Але от небо починає супитися, все частіше йдуть дощі... наступає осінь із пронизливими вітрами.

Опадає останнє листя з дерев... Без них дерева стоять сірі, голі — вони сплять. Так само спокійно спить насіння в ґрунті. Землю сковує мороз, падає сніг, стелиться хурделиця, а насіння про­довжує спати, йому тепло. Іде час...

Наближається весна. Сонечко пригріває усе сильніше й сильніше. Тане сніг, дзюрчать струмки. Вода просочує землю й будить насіння від довгого сну. Спочатку з'являється корінець, потім паросток, що повільно рухається й тягнеться до поверхні землі.

Проходить ще час... І от уже стоїть деревце — росте, міцніє. Його віти-руки тягнуться до світла, до сонця. Деревце міцно тримається коріннями за землю.

Воно продовжує рости й тепер йому не страшні ні дощ, ні вітер.

Вправа 6 «Їдемо додому або автобус»

Психолог. Уявіть собі що ми їдемо в автобусі. Але автобус їде повільно, по поганій дорозі .Дорога з ямками, вибоїнами. Діти повинні хитатися в різні боки, як в автобусі.

Автобус їде (діти хитаються)

Автобус хилиться направо

Автобус хилиться наліво

Зупинився.

Автобус  їде по ямках, по вибоїнах.

Автобус їде дуже повільно.

Все. Приїхали!

Психолог.  Нехай ваш настрій буде завжди гарний!

 

Прокапає дощ, просуне хандра,

І сонце знов усміхнеться…

Веселкою гратиметься вода,

А потім - все повернеться…

Так завжди і всюди –

Життя йде по колу.

Всміхайтеся, люди!

І настрій повернеться знову і знову!

Категорія: Мои статьи | Додав: TaNya (12.05.2013)
Переглядів: 943 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: